Pendik Kürtaj

Kürtaj işlemi nasıl yapılır ?

Pendik Kürtaj ; Kürtaj işlemi için hasta önce jinekolojik masaya yatırılarak muayene edilir. Daha sonra eğer genel anestezi uygulanacaksa bir anestezi uzmanı veya teknikeri tarafından yapılacak işlem ile ilgili olarak hasta bilgilendirildikten sonra kolundan damar yoluna girilir. Bu, yalnızca bir iğne batması şeklinde son derecede rahat bir işlem olup belki de tüm girişim sırasında hissedilen tek ağrı olacaktır.

Kürtaj sonrası neler yapılmalıdır?

Kürtaj eğer genel anesteziyle yapılmışsa ilk gün için biraz sersemlik hissi, bulantı, halsizlik, hafif kasık ağrısı ve hafif kanama olması normal kabul edilir.
Şikayetler genellikle birkaç saatten sonra azalacaktır.
Kürtajdan sonra belli süreyle 2-10 gün arasında hafif, pıhtısız vajinal kanamalar normaldir. Bazen işlemden sonra hiç kanama görülmeyebilir, bazen de belli sürelerle ara ara kanama şikayetleri olabilir.
Genel olarak beklenen kanamanın gittikçe azalarak devam etmesinden sonra kesilmesidir.
Genel anestezi ile yapılmışsa işlemden yaklaşık bir saat sonra yemek yenilebilir. Yenilen ilk öğün hafif, az yağlı, tuzlu ve sıvı gıdalardan zengin olmalıdır.

Kürtajdan sonra ilk adet ne zaman görülecektir?

İşlemden ortalama bir ay sonra (kişinin bir periyot uzunluğu sonrasında) normal adet görülecektir. İlk adette görülen bir kaç günlük gecikme ise normaldir.

Pendik Kürtaj Fiyatları

Kürtaja alternatif bir düşük hapı var mıdır?

Kürtaja alternatif olması amacı ile dünyada halen deneysel çalışmalarda kullanılan “düşük hapı” henüz dış piyasaya sürülmemiş ve ülkemizde de bulunmamaktadır. Adet gecikmesi durumunda kullanılan söktürücü iğne veya haplar ise bir gebeliğin oluşması durumunda hiç bir etki yaratmaz ve adet görmeye sebep olmaz. Adetin sökülmesi amacı ile alınan bu tür ilaçlar boş yere vücuda yüksek dozda hormon yüklenmesine sebep olur. Halen bir gebelik tespit edilmesi durumunda tek alternatif kürtaj veya doğurmaktır.

Kürtaj Fiyatı Nedir?

Kürtaj Fiyatlarını buradan açıklamamız maalesef Türk Tabibler Birliğinin kararı ile yasaklanmıştır. Sağlık ile ilgili konularda internet ya da benzeri mecralarda fiyat vermek kesinlikle yasaklanmış ve ağır cezalara bağlanmıştır. Sağlıklı bir kürtaj fiyatı alabilmek için bizi arayabilirsiniz.

Pendik Kürtaj